העידן החדש – גינה ללא תחזוקה

איזה כיף זה להיות מוקפים בצמחים? אבל קצת פחות כיף להתעסק תמיד עם התחזוקה של הצמחייה, עם ההשקיה, הגינון וכו’.

אם אתם מעוניינים להנות מגינה בעידן החדש, אתם בהחלט יכולים להקים גינה עם מינימום תחזוקה. במקרים מסוימים, גם ללא תחזוקה בכלל. בואו נבין כיצד זה עובד. רוצים להנות מאווירה פסטוראלית, אבל פחות מבסוטים מהנושא של תחזוקה וגינון?

אם ככה, אתם כנראה נמנים בין האנשים שיפיקו הנאה מקסימלית מתחזוקה מינימלית של גינה מלאכותית. הגינה המלאכותית מאפשרת לכם להנות מהאווירה המושלמת, בין אם היא כוללת בתוכה עצים מלאכותיים, דשא מלאכותי או שיחים מלאכותיים.

אבל רגע לפני שנדבר על גינה ללא תחזוקה בכלל, בואו נדבר על תחזוקה מינימלית של גינות.

גינה עם מינימום תחזוקה ומקסימום הנאה

מי שאוהב להתבונן בצמחים ולהריחם, לעולם לא יחליף את התענוג הזה. אבל מי שמחפש אחר אווירה נעימה, בהחלט יכול להתקין דשא מלאכותי ולשתול צמחים מלאכותיים. יחד עם הצמחייה המלאכותית, ישנן גם דרכים ושיטות להקל על מלאכת הגינון וההשקיה בגינה החיה שלכם.

אם אתם מעדיפים להחזיק גינה חיה ולא צמחים מלאכותיים, אתם יכולים להתקין פתרונות השקיה שיקלו עליכם את העבודה. למשל, פתרונות השקיה כמו טפטפות. הטפטפות נועדו בכדי שאתם לא תצטרכו להתעסק עם ההשקיה במשך כל השבוע. זה יקל עליכם את מלאכת הגינון במידה מסוימת

גינות מלאכותיות יוצרות אפקט מרשים

בעזרת גינה מלאכותית אפשר ליצור אפקט בהחלט מרשים. בפועל, גינה מלאכותית יכולה לכלול יותר מהתקנת דשא סינטטי איכותי. הגינה המלאכותית יכולה להכיל בתוכה למשל פרחים מלאכותיים, אפילו עצים מלאכותיים גבוהים. רק שימו לב, שאתם בוחרים את הצמחייה המלאכותית הנכונה. ישנם צמחים מלאכותיים מסוגים שונים, שעשויים מחומרי גלם מגוונים.

מחיר דשא סינטטי וצמחים מלאכותיים – משתלם בכלל?

חומרי הגלם מהם עשויים צמחים מלאכותיים עמידים בפני שמש, אבל חשוב לציין שעם השנים גם אלו יכולים להפגין בלאי מסוים. אם אתם מתקינים דשא סינטטי איכותי, בדרך כלל העלות הממוצעת על ההתקנה תהיה כ-15 ₪ ומעלה למ”ר. בפועל, אתם בעצם מקבלים דשא ירוק ואקולוגי במשך כל השנה, שלא מצריך השקיה ובזבוז של מים. האם משתלם? כנראה שכן.

יחד עם דשא סינטטי איכותי, תוכלו גם לרכוש צמחים מלאכותיים, שאלו בעצם לא מצריכים התקנה. אתם רק צריכים למקם את הצמחים בלוקיישנים הרצויים בבית. ניתן לרכוש צמחים מלאכותיים החל מעשרות שקלים בודדים, ועד מאות שקלים בודדים על עצים מלאכותיים גבוהים.

רכישת דשא סינטטי והתקנתו

אם אתם מעוניינים להתקין דשא סינטטי איכותי, יהיה כדאי להכיר את השוק קצת יותר לעומק. תבדקו מספר משווקים ומתקינים, תבדקו עלויות דשא סינטטי ועלויות התקנה. כך תוכלו לוודא שאף אחד לא גובה עליכם קופון מוגזם.