לבו של שגעון העתיד הירוק

המראה הירוק, הרעננות והאנרגיה החיובית שמביאים איתם צמחים, מושך באופן טבעי אינספור אנשים לשלב אותם בכל מקום ובכל היבט בחיים שלהם. אם זאת אורח החיים המודרני מקשה מאוד על חובבי הטבע והסביבה ומצריך מהם השקעה רבה של אנרגיה וזמן. חוסר היכולת לשלב בין השניים גורר עוגמת נפש רבה והוצאה כספית לא מבוטלת על צמחים חדשים בכל פעם מחדש. לכן יותר ויותר מעצבים , בעלי בתים וארגונים זונחים את התפיסות הישנות ועוברים למה שנראה כטרנד הבא בעולם האקולוגיה והעיצוב.

מה כל כך משגע בעצים מלאכותיים

לבו של השיגעון הם כמובן הצמחים וכן עצים מלאכותיים. מה שהיה בעבר נחלתם של דודות רדומות הופך בחודשים האחרונים לשיגעון אמיתי. חובבי האקולוגיה אשר מובילים את השיגעון הזה מחליפים את פינות הירק הנבולות והטורדניות במרכזי חיים מלבלבים ומרעננים. וכל זה בהשקעה של מעט מאוד זמן.

היתרונות של העצים המלאכותיים

אין ספק שהיתרונות של העצים המלאכותיים ידועים לכולם כבר ממזמן -הם אינם דורשים טיפול וטיפוח כמעט ובכלל, עמידים, יפים בטירוף, יכולים להתאים לכל מקום ולכל מצב, חסכוניים בזמן ובאנרגיה ואינם רגישים למפגעי הסביבה, הם פתרון טבעי לסגנון מלאכותי.

אך ההבנה שסובבת את השיגעון האחרון בעולם האקולוגיה ובעקבות השינוי בגישה העיצובית היא שבניגוד למה שנהוג לחשוב, עצים מלאכותיים הם הפתרון העיצובי והאקולוגי האולטימטיבי:

  • הם מתאימים לכל קהלי היעד – אפילו למורכבים ביותר כמו סטודנטים  שעובדים ולומדים ולא נמצאים כמעט בכלל בבית, משפחות עם ילדים שבהן זמן ההורים מושקע בילדים ובפרנסה וגם לחובבי ירוק וירק שרוצים לשטוף את עיניהם ולרומם את רוחם בכל בוקר מחדש.
  • משתלבים בצורה יוצאת דופן בתעשייה – אדריכלי נוף ומעצבי גנים שמחפשים פתרונות חכמים וזולים למקומות שבהם קשה או לא חכם לגדל לגדל צמחייה (לדוגמא דקלים בחוף הים).
  • מונע את ניצול הטבע – קנייה חוזרת ונשנית ממשתלות יקרות מעודד אותן לגדל יותר צמחים בפחות זמן, דבר אשר מוביל לחקלאות צמחים ועצים שמזיקה לקרקעות, לסביבה ובסופו של דבר לבני האדם שחיים בסביבת חוות הגידול. שימוש עם עצים מלאכותיים איכותיים ומעוצבים מונע בשל כך פגיעה בטבע לטווח ארוך.
  • עלויות וחיסכון – אחד היתרונות המשמעותיים ביותר בצמחים ועצים מלאכותיים, הוא בכך שהוא חוסך לא מעט משאבים כלכליים. לטווח הארוך השקעה בעץ מלאכותי היא השקעה שאת התועלת הכלכלית שלה לא ניתן להשוות לאף השקעה אחרת. זו השקעה חד פעמית וחיסכון קבוע במים, קוטלי חרקים ועוד.

סוף סוף יותר ירוק משל השכן

אין ספק כי צמחיה מלאכותית לרבות עצים מלאכותיים הם העניין של דור העתיד השתלטה על העולם. בזמן קצר ממש ניתן להפוך את הגינה, המרפסת, הגן או כל דבר אחר לירוק עד. תפיסה שבאמת משנה את חוקי המשחק בעולם האקולוגיה. תפיסה מרגשת, מחדשת ומרעננת בעולם העיצוב והאקולוגיה. תבחרו מה שנראה לכם נכון יותר, בזמן הפנוי שבו פעם הייתם משקים את העציצים שלכם.

להתרשמות ממגוון הצמחיה המלאכותית שלנו בקרו בקטלוג עציצים מלאכותיים.

אולי יעניין אתכם לקרוא גם על > צמחיה מלאכותית לגינה פורחת כל השנה!

שגעון העתיד הירוק | גרדן מרקט - צמחיה מלאכותית איכותית
שגעון העתיד הירוק והמלאכותי | גרדן מרקט - צמחיה מלאכותית איכותית