עיצוב גינות בגג ובמפרסת בעזרת כדים לגינה

אם אתם גרים בדירה ויש לכם מרפסת או שאתם גרים בדירת גג ויש לכם גג שהוא ברשותכם אין שום סיבה שתוותרו על הקמת גינה. גם בתנאים של מרפסת קטנה או גג שאין בו אפשרות של אדמה כמו שצריך אפשר להקים גינה מסוגננת סגנונית ומושקעת.

גינה אפשר להקים בכל מקום:

ישנם מעצבי פנים ומעצבי גינות המומחים בעיצוב של גינות דווקא במרפסות ובגגות. אפשר למלא את האזור בעציצים, אפשר לקשט בצמחייה מלאכותית שלא דורשת תחזוקה בכלל שלא כמו צמחייה רגילה ואפשר לרכוש כמה כדים לגינה מפלסטיק או כדים מחרס ולשלב אותם בגינה ולהקפיץ את הנראות שלה באופן משמעותי.
כדים דקורטיביים | גרדן מרקט - צמחיה מלאכותית איכותית

החוכמה הגדולה היא לנצל באופן מקסימלי את השטח שיש לכם במרפסת או על הגג בכדי שלא תמלאו אותם בעציצים מלאכותיים ובכדים ובסוף לא יישאר לכם מקום לשבת בכדי ליהנות מהגינה שיצרתם. בעזרת תכנון נכון, לבד או עם אנשי מקצוע תוכלו לעצב גינה יפה ומושקעת גם בשטח של מרפסת שמש קטנה או גג.

דברים חשובים שכדאי לדעת כשמעצבים גינה במרפסת או על הגג:

  1. תנאי השטח מעט שונים– יש יותר רוחות חזקות במרפסות ועל הגג מאשר על הקרקע וגם חשיפה ישירה לשמש. לכן לא כדאי להשתמש במקום פתוח בכדים מפלסטיק שהם עדינים יותר ויכולים לעוף ברוחות. אפשר בהחלט לתלות אותם במרפסת במקומות שונים ואין לכם מה לדאוג- הם עמידים לשמש
  2. משקל ומקום– לא כדאי להעמיס על המרפסת הקטנה משקל כבד מדי לכן בחרו כמות קטנה של כדי חרס ולא כדים גדולים שגם יתפסו לכם הרבה מקום וגם יעמיסו במשקל שלהם על המרפסת.
  3. במידה והחלטתם על צמחייה אמיתית ולא על צמחייה מלאכותית שימו לב שאתם ממקמים אותה קרוב לפינת הניקוז של המים שלא תשבו בשלולית לאחר כל השקיה.
  4. אל תתחילו לקנות כדים ואדניות ופרחים ועציצים– חשבו מראש ותכננו מראש! בדקו אילו עציצים יתאימו למרפסת ולגג מבחינת אור שמש ורוח, כמה אדניות כדאי לרכוש ובאיזה גודל וכמה כדים ניתן לשים בשטח שמיועד לגינה ובאיזה גודל. כך למשל יתכן ותוכלו לשלב בגינה על הגג עצים מלאכותיים
  5. שימו לב שהגינה לא חוסמת את דרכי הכניסה למרפסת ושאתם לא מניחים כדים במקומות בהם הם עלולים לעוף בקלות או ליפול למטה ולגרום לנזק.
  6. התאימו את הגינה והכדים והעציצים שבחרתם לעיצוב הכללי של המרפסת או הגג– כיסאות, שולחנות, ספסלי ישיבה, ערסלים וכל מה שאתם אוהבים יכול להשתלב גם בגינה הכי קטנה.

רגע לפני שאתם ממהרים לקנות כדים ואבנים ואדמה וריהוט- כדאי תמיד להתייעץ עם אנשי מקצוע אש יסייעו לכם לתכנן את הגינה בצורה הטובה והמתאימה ביותר

אצלנו בגרדן מרקט תוכלו למצוא מגוון רחב של צמחים מלאכותיים, עצים מלאכותיים, כדים ואדניות מעוצבות. פנו אלינו על מנת שנסייע לכם לעצב גינה מלאכותיית שתתאים לצרכים שלכם.

אולי יעניין אתכם לקרוא גם על – עיצוב פנים עם צמחיה מלאכותית