משלוחים חינם בקנייה מעל 1,000 ₪

איך בוחרים עציצים מלאכותיים ללובי?

לובי של בניין מגורים משותף זהו המקום בו כל הדיירים עוברים מידי יום בדרכם אל הבית או ביציאתם מהבית. ובכל זאת, לא כולם מחשיבים את הלובי כחלק מהבית. בעקבות כך נוצרת השאלה – מי מטפל בלובי?

התוצאה היא, גם אם חשבתם להניח צמחים יפיפיים בכניסה ללובי בדומה לעיצוב של בית מלון, אין לכם את הבטחון לדעת שיש עוד דייר שיטפל, ינקה, ישקה ויטפח את העציצים שהנחתם בלובי.

אך בדיוק למצבים כאלו, נוצרו פתרונות צמחיה מלאכותית המאפשרים למקם כל סוג של עציץ בכל מקום ללא צורך בטיפוח והשקיה. שילוב של צמחיה מלאכותית מאפשר לייצר לובי מעוצב עם אווירה ירוקה ללא כל מאמץ.  

עציצים מלאכותיים ללובי במגוון סוגים וגדלים | גרדן מרקט - צמחיה מלאכותית איכותית

עצים מלאכותיים מעוצבים עדיפים על אמתיים

לא לכולם יש את חוש הגננות ואת הזמן לטפח ולגרום לעצים שלהם לשרוד בשל חוסר זמן. יש הרבה אנשים שעסוקים רוב היום בעבודה, אך בכל זאת מעוניינים בעצים יפים שגורמים לגינה להיראות מטופחת ללא רבב. במקרה זה ישנו פתרון בדמות עצים מלאכותיים בעיצובים מיוחדים המאפשרים לרכוש עץ מלאכותי לבית ולגינה. 

עצים מלאכותיים מעוצבים עדיפים על אמתיים

יש כאלה שמשקים יתר על המידה או שאין להם מושג בדישון או זמן לרוץ למשתלות עם עלה פגום של העץ, בכדי לדעת איזו מחלה תקפה אותו, או חרקים ומזיקים שונים. יש לציין, כי עצים מלאכותיים בנויים לעמידות בפני השמש, כך שאין חשש להציב אותם בכל חלל, אם בחוץ או בפנים המבנה או הבית.

עצים מלאכותיים מעוצבים לגינה ללובי וגם למשרד!

כאשר אנו סגורים במשרד למשך הרבה שעות, אנו נהיה זקוקים לגירוי מהטבע או לפחות משהו שיזכיר לנו את הטבע כמו צמחים מלאכותיים. המחשבה על צמחיה מלאכותית או עציצים מלאכותיים שקשה לזהות שהם אכן לא טבעיים, יכולה להקנות לנו הרגשה נעימה, גם כשאנו נמצאים במשרד סגור במשך כל היום.

המציאות אינה חסה עלינו והטכנולוגיה סייעה רבות בהקניית תחושה של מראה טבעי לכל הסוגים של צמחיה מלאכותית הכוללת: עצים, פרחים, שיחים ומטפסים שונים. יש לציין כי כל נושא הצמחים המלאכותיים מפעילים לנו את הדמיון ויוצרים גירוי וחיבור של האדם לטבע בכל חלל שלא יימצא. כל הצמחיה המלאכותית, על כל גווניה, משדרת לנו מסתורין של יער, את התחושה של הבלתי נודע אך יחד עם תחושת ביטחון שמעניקה לנו התרבות ותחושת השייכות שיש לנו כלפי הטבע והעולם.

עצים מלאכותיים לעיצוב חדשני

ישנם עיצובים חדשניים ומרהיבים שמשתמשים בהם באדריכלות הנוף כמו גינון מלאכותי, שהפך להיות מאוד פופולרי, הן בגלל התחזוקה הנוחה והאפסית של צמחיה זו והן, בגלל החיסכון במים, שהפך להיות צו השעה של כולנו. בהרבה בריכות שחיה פרטיות וכאלה הנמצאות בבתי המלון היוקרתיים, ניתן למצוא מיני שרכים, פרחי הרדוף ושיחי נוי שונים שמתאימים לצמחיה ליד מקורות מים. הגימור והעיצוב המושלם של פטיו או בריכה, יהיה באמצעות צמחיה מלאכותית תואמת לאווירה ולסביבה. ניתן להציב צמחיה מלאכותית בעציצים, כדים לגינה עוד. לא לחינם, אדריכלי הנוף והמעצבים, אוהבים להשתמש בצמחיה המלאכותית לעיצוב הנראה טבעי לחלוטין בכל חלל או גינה.

איך מעצבים את הלובי ואיך בוחרים את הצמחים המלאכותיים המתאימים ללובי שלכם?

הטיפים הבאים הם בשבילכם:

 • תכנון לפני הכל – לפני שמתחילים לעצב את הלובי, חשוב לתכנן מראש תוך התייחסות לתקציב, ולגודל חלל הלובי. כאשר נתכנן נתייחס למקומות המוארים, הבולטים יותר והבולטים פחות. נשאל את עצמנו מה האזורים שנרצה להבליט ומה פחות.
 • הציבו עציצים מלאכותיים – במקומות פתוחים וגבוהים יותר כדאי לבחור בעצים מלאכותיים , למשל באזור הכניסה ללובי, מקום מואר יחסית בו הרבה אנשים עוברים.
 • שלבו פרחים מלאכותיים – שלבו פרחים מלאכותיים צבעוניים באזורים חשוכים או "אפורים" בלובי, אזורים שתרצו להבליט. מקומות בהם כדאי להניח פרחים מפלסטיק יכולים להיות ליד המעליות או ליד המדרגות כדי להוסיף קצת צבע.
 • אל תעמיסו – זה נחמד כשיש ירוק בעיניים, אך חשוב לדעת לעשות את זה נכון ולא להעמיס כל-כך על העין. השתדלו לבחור קו עיצובי, למשל בחרו בעץ מלאכותי כאלמנט בולט, ובאזורו עציצים מלאכותיים ללובי ופרחים.
 • שלבו כדים ואדניות – מלבד הצמחים המלאכותיים אפשר לבחור בסגנון כדים מסוים כדי להוסיף גוון נוסף ללובי.
 • שלבו תאורה – ניתן לחזק את מראה הלובי באמצעות תאורה מוסתרת באזור הפרחים המלאכותיים למשל. התאורה תוסיף ממד נוסף לעיצוב הלובי. ניתן לשלב גופי תאורה צבעוניים או לבנים בהתאמה. 

<< צפו בפרויקט עיצוב לובי ברמת גן >>

שש רעיונות לעיצוב הלובי עם עציצים מלאכותיים:

 1. עציצים מלאכותיים בכניסה החיצונית של הבניין – אפשר להציב אדניות גדולות וקטנות, ארוכות וקצרות לאורך המדרגות ובכניסה לבניין בכדי להאיר ולקשט בירוק את הכניסה החיצונית של הבניין. אדנית לאורך כל מדרגה בצד כך שלא תפריע לעבור, או אדנית בתחילת המדרגות ובסופן יכולה להוסיף המון.
 2. עציצים מלאכותיים ליד דלת הכניסה – גם בחלק החיצוני וגם בחלק הפנימי או באחד מהם ניתן להציב עציץ גבוה מלאכותי שיסמן את הכניסה ויוסיף נפח וצבעוניות.
 3. עציצים מלאכותיים בפינות של הלובי – כדים גדולים בגבהים שונים עבים וצרים בצבעים שמתאימים לעיצוב הכללי של הלובי ושל הבניין עם צמחים מלאכותיים בתוכם בין אם פרחים קטנים או גדולים שיכולים לעמוד בכל פינה של הלובי ולהוסיף צבע וחיוניות.
 4. עציצים מלאכותיים בפינת הישיבה – במידה ויש פינת ישיבה, כורסאות או שולחן ניתן להוסיף צמחים מלאכותיים בלובי על השולחנות או אפילו זר פרחים מלאכותי בתוך וזה שקופה בכדי שיראה כמו פרחים אמיתיים אבל לא ידרוש התעסקות והשקיה והחלפה של הפרחים.
 5. עצים מלאכותיים ליד המעליות – כפי שכבר הבנתם אפשר גם להוסיף עצים מלאכותיים בכל מקום בלובי בשביל לייפות אותו ולהפוך אותו למקום מעוצב נעים וירוק. אפילו בין המעליות אפשר להניח עציץ אחד מלאכותי גדול שיעשה הרגשה של בית מלון וחופשה….
 6. עציצים מלאכותיים על הקיר – במידה ויש לכם קיר גדול ואפשרות לעשות זאת אפשר להוסיף מטפסים של ממש על כל הקיר לאורכו ולדמות תחושה של מטפסים אמיתיים בתוך הלובי.

מאיפה משיגים תקציב לעיצוב הלובי?

הלובי הוא אזור משותף לדיירי הבניין, בין אם הוא בניין מגורים או בניין משרדים, תמיד אפשר לאסוף כספים לתקציב עבור עיצוב הלובי. כי בסופו של דבר, לובי ירוק וצבעוני יותר ישפר את הרגשתם של המבקרים בבניין ושל הדיירים עצמם, וכמו כן ישפר את הנראות הכללית של הלובי.

לסיכום,

לצמחיה מלאכותית בלובי יש יתרונות רבים, היא יוצרת אווירה נעימה יותר ומראה ויזואלי מרשים יותר. אם בעבר היה ניתן להשתמש בעציצים אמתיים בלבד, והמחויבות לטפל להשקות ולטפח אותם הייתה נופלת על דיירים בבניין, הרי שכיום הטכנולוגיה מאפשרת לשלב צמחים מלאכותיים איכותיים במראה הדומה לצמח המקורי אך ללא המחויבות לטיפול.