איך בוחרים עציצים מלאכותיים ללובי?

לובי של בניין מגורים משותף זהו המקום בו כל הדיירים עוברים מידי יום בדרכם אל הבית או ביציאתם מהבית. ובכל זאת, לא כולם מחשיבים את הלובי כחלק מהבית.

בעקבות כך נוצרת השאלה – מי מטפל בלובי?

התוצאה היא, גם אם חשבתם להניח צמחים יפיפיים בכניסה ללובי בדומה לעיצוב של בית מלון, אין לכם את הבטחון לדעת שיש עוד דייר שיטפל, ינקה, ישקה ויטפח את העציצים שהנחתם בלובי.

אך בדיוק למצבים כאלו, נוצרו פתרונות צמחיה מלאכותית המאפשרים למקם כל סוג של עציץ בכל מקום ללא צורך בטיפוח והשקיה. שילוב של צמחיה מלאכותית מאפשר לייצר לובי מעוצב עם אווירה ירוקה ללא כל מאמץ.  

עציצים מלאכותיים ללובי במגוון סוגים וגדלים | גרדן מרקט - צמחיה מלאכותית איכותית

איך מעצבים את הלובי ואיך בוחרים את הצמחים המלאכותיים המתאימים ללובי שלכם?

הטיפים הבאים הם בשבילכם:

  • תכנון לפני הכל – לפני שמתחילים לעצב את הלובי, חשוב לתכנן מראש תוך התייחסות לתקציב, ולגודל חלל הלובי. כאשר נתכנן נתייחס למקומות המוארים, הבולטים יותר והבולטים פחות. נשאל את עצמנו מה האזורים שנרצה להבליט ומה פחות.
  • הציבו עציצים מלאכותיים – במקומות פתוחים וגבוהים יותר כדאי לבחור בעצים מלאכותיים , למשל באזור הכניסה ללובי, מקום מואר יחסית בו הרבה אנשים עוברים.
  • שלבו פרחים מלאכותיים – שלבו פרחים מלאכותיים צבעוניים באזורים חשוכים או “אפורים” בלובי, אזורים שתרצו להבליט. מקומות בהם כדאי להניח פרחים מפלסטיק יכולים להיות ליד המעליות או ליד המדרגות כדי להוסיף קצת צבע.
  • אל תעמיסו – זה נחמד כשיש ירוק בעיניים, אך חשוב לדעת לעשות את זה נכון ולא להעמיס כל-כך על העין. השתדלו לבחור קו עיצובי, למשל בחרו בעץ מלאכותי כאלמנט בולט, ובאזורו עציצים מלאכותיים ללובי ופרחים.
  • שלבו כדים ואדניות – מלבד הצמחים המלאכותיים אפשר לבחור בסגנון כדים מסוים כדי להוסיף גוון נוסף ללובי.
  • שלבו תאורה – ניתן לחזק את מראה הלובי באמצעות תאורה מוסתרת באזור הפרחים המלאכותיים למשל. התאורה תוסיף ממד נוסף לעיצוב הלובי. ניתן לשלב גופי תאורה צבעוניים או לבנים בהתאמה. 

<< צפו בפרויקט עיצוב לובי ברמת גן >>

מאיפה משיגים תקציב לעיצוב הלובי?

הלובי הוא אזור משותף לדיירי הבניין, בין אם הוא בניין מגורים או בניין משרדים, תמיד אפשר לאסוף כספים לתקציב עבור עיצוב הלובי. כי בסופו של דבר, לובי ירוק וצבעוני יותר ישפר את הרגשתם של המבקרים בבניין ושל הדיירים עצמם, וכמו כן ישפר את הנראות הכללית של הלובי.

לסיכום,

לצמחיה מלאכותית בלובי יש יתרונות רבים, היא יוצרת אווירה נעימה יותר ומראה ויזואלי מרשים יותר. אם בעבר היה ניתן להשתמש בעציצים אמתיים בלבד, והמחויבות לטפל להשקות ולטפח אותם הייתה נופלת על דיירים בבניין, הרי שכיום הטכנולוגיה מאפשרת לשלב צמחים מלאכותיים איכותיים במראה הדומה לצמח המקורי אך ללא המחויבות לטיפול.